Таг: разрешување

1 3 4 5 6 50 / 58 НАПИСИ
СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

Судскиот совет, а и ни петтемина врховни судии на чело со Јово Вангеловски кои дојдоа на ред за расправа за разрешување, не кажуваат каде тие ги прекр ...
ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ И ЧЕТВОРИЦА ВРХОВНИ СУДИИ ШТО ГО ПУШТИЈА СЕАД КОЧАН ДА ИЗБЕГА НА ДНЕВЕН РЕД ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ

Судскиот совет испратил известување до претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и до останатите 4 члена на кривичниот совет кој го ослободи од ...
РАЗРЕШЕНИТЕ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЈА РОК ОД НЕКОЛКУ ЧАСА ДА СИ ЗАМИНАТ

РАЗРЕШЕНИТЕ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЈА РОК ОД НЕКОЛКУ ЧАСА ДА СИ ЗАМИНАТ

Шпанската влада им укажа на разрешените министри и официјални лица од регионалната власт во Каталонија дека имаат рок од неколку часа да си ги соберат ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Поранешниот Јавен обвинител на Македонија Марко Зврлевски, кого парламентарното мнозинство го разреши на 17 август годинава, поднел барање за апанажа, ...
РАЗРЕШЕН МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

РАЗРЕШЕН МАРКО ЗВРЛЕВСКИ

Собранието го разреши државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. За негово разрешување гласаа 64 пратеници, а немаше против и воздржани. ВМРО-ДПМНЕ не ...
РАСПРАВАТА МНОГУ НАЛИКУВА НА АПРИЛ, ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД БЕСМИСЛЕНИТЕ ДИСКУСИИ, ПОБАРА ТУНТЕВ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

РАСПРАВАТА МНОГУ НАЛИКУВА НА АПРИЛ, ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД БЕСМИСЛЕНИТЕ ДИСКУСИИ, ПОБАРА ТУНТЕВ ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Денешното продолжение на седницата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски продолжи по стар терк, со меѓусебни реплики и контрареп ...
В СРЕДА НОВА ШАНСА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

В СРЕДА НОВА ШАНСА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во 18 часот го прекина шестото продолжение на седницата за разрешување на републичкиот јавен обвинител Марко ...
РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ДЕНЕСКА ПАК ВО СОБРАНИЕ

РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ДЕНЕСКА ПАК ВО СОБРАНИЕ

Продолженето на двапати прекинатата шеста собраниска седница, на која на дневен ред уште од петти јули годинава е поставена точката за разрешување на ...
РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ НАЈКАСНО ДО 8 АВГУСТ, ПА  ОДМОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ

РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ НАЈКАСНО ДО 8 АВГУСТ, ПА ОДМОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ

Најкасно до осми август треба да завршат седниците за донесување на ребалансот на Буџетот и за разрешувањето на Јавниот обвинител Марко Зврлевски. ...
ВМРО-ДПМНЕ ПАК ЈА БЛОКИРАШЕ СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ПАК ЈА БЛОКИРАШЕ СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

Работата на Собранието денеска уште на почетокот е прекината, пак по барање на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за еден час пауза. Иако не е прва седница и п ...
1 3 4 5 6 50 / 58 НАПИСИ