Таг: Ролинг стоунс

ЏЕГЕР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, „РОЛИНГ СТОУНС“ ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ ВО АМСТЕРДАМ

ЏЕГЕР ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, „РОЛИНГ СТОУНС“ ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ ВО АМСТЕРДАМ

„Ролинг стоунс“ го откажа вечерашниот концерт во Амстердам откако Мик Џегер имал позитивен тест за коронавирус. Како што објави групата, 78-годишниот ...
ПОЧИНА ЧАРЛИ ВОТС, ЛЕГЕНДАРНИОТ ТАПАНАР НА „РОЛИНГ СТОУНС“

ПОЧИНА ЧАРЛИ ВОТС, ЛЕГЕНДАРНИОТ ТАПАНАР НА „РОЛИНГ СТОУНС“

Чарли Вотс, тапанарот кој беше окосница на песните на Ролинг стоунс повеќе од пола век, почина на 80 години, соопшти неговиот публицист. Бернард Доерт ...
„РОЛИНГ СТОУНС“ ВО ЛОНДОН ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА ПРВА ПРОДАВНИЦА НА СВЕТОТ

„РОЛИНГ СТОУНС“ ВО ЛОНДОН ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА ПРВА ПРОДАВНИЦА НА СВЕТОТ

Тоа е место каде што посветен фан ќе може да потроши 535 фунти на кристален бокал, 110 фунти на јакна или 15 фунти на памучна заштитна маска, сето тоа ...
„РОЛИНГ СТОУНС“ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ТРАМП СО ТУЖБА ЗАШТО ЈА ПУШТА НЕЈЗИНАТА МУЗИКА НА МИТИНЗИ

„РОЛИНГ СТОУНС“ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ТРАМП СО ТУЖБА ЗАШТО ЈА ПУШТА НЕЈЗИНАТА МУЗИКА НА МИТИНЗИ

„Ролинг стоунс“ го предупреди Доналд Трамп дека ќе се соочи со тужба доколку продолжи да ја користи нивната музика на предизборните митинзи. Ова ус ...
НАСА ИМЕНУВАШЕ КАМЕН НА МАРС СПОРЕД „РОЛИНГ СТОУНС“

НАСА ИМЕНУВАШЕ КАМЕН НА МАРС СПОРЕД „РОЛИНГ СТОУНС“

Камен на Марс официјално беше именуван од НАСА во чест на „Ролинг стоунс“. Станува збор за мал камен што вселенското летало „ИнСајт“ минатата годин ...
МИК ЏЕГЕР СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА ДВА МЕСЕЦА ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

МИК ЏЕГЕР СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА ДВА МЕСЕЦА ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

Мик Џегер повторно скокаше и танцуваше на сцена на својот прв концерт по операцијата на срцето во април, откако „Ролинг стоунс“ ја почна својата одлож ...
СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција ...
МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

Мик Џегер ќе оди на операција на срцев залисток, поради што „Ролинг стоунс“ на подолг период ќе ја откажат својата турнеја во Северна Америка, што тре ...
„РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ОТКАЖА ТУРНЕЈАТА ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, МИК ЏЕГЕР МОРА НА ЛЕКУВАЊЕ

„РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ОТКАЖА ТУРНЕЈАТА ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА, МИК ЏЕГЕР МОРА НА ЛЕКУВАЊЕ

„Ролинг стоунс“ ја откажа турнејата во САД и Канада поради здравствените проблеми на својот фронтмен Мик Џегер. Седумдесет и петгодишниот пејач изјави ...
ПОЛИЦИЈАТА НА ХАМБУРГ ИСПИТУВА КАКО СТОТИНА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЛЕ ГРАТИСИ ЗА КОНЦЕРТОТ НА „РОЛИНГ СТОУНС“

ПОЛИЦИЈАТА НА ХАМБУРГ ИСПИТУВА КАКО СТОТИНА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИЛЕ ГРАТИСИ ЗА КОНЦЕРТОТ НА „РОЛИНГ СТОУНС“

Полицијата на Хамбург влезе во просториите на локалната власт и на агенција за организирање настани, откако се појавија обвинувања дека на локални фун ...
10 / 10 НАПИСИ