Таг: Црна Гора

1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ
ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,4 СТЕПЕНИ СПОРЕД РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА, СЕ ПОЧУВСТВУВА И ВО МАКЕДОНИЈА, НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ШТЕТИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,4 СТЕПЕНИ СПОРЕД РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА, СЕ ПОЧУВСТВУВА И ВО МАКЕДОНИЈА, НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ШТЕТИ

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтерова скала ја погоди Црна Гора утрово во четири часот и шест минути, а тресењето се почувствува и во Ма ...
ИЗБРАНА НОВАТА ВЛАДА НА ЦРНА ГОРА, ПРЕМИЕРОТ СПАЈИЌ ВЕТИ ПРОСЕЧНА ПЛАТА ОД 1.000 ЕВРА

ИЗБРАНА НОВАТА ВЛАДА НА ЦРНА ГОРА, ПРЕМИЕРОТ СПАЈИЌ ВЕТИ ПРОСЕЧНА ПЛАТА ОД 1.000 ЕВРА

Четири и пол месеци по вонредните избори, црногорскиот парламент ноќеска ја избра новата влада, што ќе ја предводи лидерот на Движењето Европа сега (П ...
ПОД СУД ВО ПОДГОРИЦА ОТКРИЕН ТУНЕЛ, СЕ ВЕРУВА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ПОСЛУЖИ ЗА БЕГСТВО

ПОД СУД ВО ПОДГОРИЦА ОТКРИЕН ТУНЕЛ, СЕ ВЕРУВА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ПОСЛУЖИ ЗА БЕГСТВО

Под Вишиот суд во Подгорица е откриен тунел кој води до стан што се наоѓа наспроти зградата на судот. Црногорскиот министер за внатрешни работи Филип ...
ДВИЖЕЊЕТО ЕВРОПА СЕГА ПОБЕДИ НА ВОНРЕДНИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА ЕДНА ГОДИНА ПО ФОРМИРАЊЕТО НА ПАРТИЈАТА

ДВИЖЕЊЕТО ЕВРОПА СЕГА ПОБЕДИ НА ВОНРЕДНИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА ЕДНА ГОДИНА ПО ФОРМИРАЊЕТО НА ПАРТИЈАТА

Движењето Европа сега (ПЕС), предводено од Милојко Спајиќ, победи на вчерашните вонредни парламентарни избори во Црна Гора со освоени 26% гласови, вел ...
ЦРНА ГОРА ДЕНЕСКА ГЛАСА НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗА КРАЈ НА КРИЗАТА НА ПАТОТ КОН ЕУ

ЦРНА ГОРА ДЕНЕСКА ГЛАСА НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗА КРАЈ НА КРИЗАТА НА ПАТОТ КОН ЕУ

Во Црна Гора денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, со очекување дека ќе се надминат длабоките политички поделби и годините на нестаби ...
МИЛАТОВИЌ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ВНЕСЕ ЦРНА ГОРА ВО ЕУ ЗА ПЕТ ГОДИНИ, НО ЗАПАДОТ МАЛКУ ЗНАЕ ЗА НЕГОВИТЕ ГЕОПОЛИТИЧКИ НАМЕРИ

МИЛАТОВИЌ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ВНЕСЕ ЦРНА ГОРА ВО ЕУ ЗА ПЕТ ГОДИНИ, НО ЗАПАДОТ МАЛКУ ЗНАЕ ЗА НЕГОВИТЕ ГЕОПОЛИТИЧКИ НАМЕРИ

Јаков Милатовиќ вети дека ќе ја внесе Црна Гора во Европската Унија за пет години, откако вчера победи во вториот круг на претседателските избори и ст ...
ЃУКАНОВИЌ ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ, МИЛАТОВИЌ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЦРНА ГОРА

ЃУКАНОВИЌ ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ, МИЛАТОВИЌ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЦРНА ГОРА

Мило Ѓукановиќ го призна поразот во вториот круг на претседателските избори во Црна Гора и му честиташе на својот противкандидат Јаков Милатовиќ. „Г ...
ЈАКОВ МИЛАТОВИЌ УБЕДЛИВО ВОДИ ПРЕД ЃУКАНОВИЌ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

ЈАКОВ МИЛАТОВИЌ УБЕДЛИВО ВОДИ ПРЕД ЃУКАНОВИЌ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА, ВЕЛАТ ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Јаков Милатовиќ има убедлива предност во однос на Мило Ѓукановиќ по денешниот втор круг од претседателските избори во Црна Гора, покажуваат првичните ...
ПО 32 ГОДИНИ ПОЛИТИЧКА ДОМИНАЦИЈА, МИЛО ЃУКАНОВИЌ СЕ СМЕТА ЗА АУТСАЈДЕР НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА УТРЕ

ПО 32 ГОДИНИ ПОЛИТИЧКА ДОМИНАЦИЈА, МИЛО ЃУКАНОВИЌ СЕ СМЕТА ЗА АУТСАЈДЕР НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА УТРЕ

По 32 години доминација во политичкиот живот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ влегува како аутсајдер во утрешниот втор круг од претседателските избори, ка ...
37-ГОДИШНИОТ ЈАКОВ МИЛАТОВИЌ ЌЕ ГО ПРЕДИЗВИКА ЃУКАНОВИЌ ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА

37-ГОДИШНИОТ ЈАКОВ МИЛАТОВИЌ ЌЕ ГО ПРЕДИЗВИКА ЃУКАНОВИЌ ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА

Триесет и седумгодишниот економист и лидер на движењето „Европа сега“, Јаков Милатовиќ, ќе го предизвика Мило Ѓукановиќ во вториот круг од претседател ...
1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ