Таг: Влада

1 92 93 94 95 96 940 / 958 НАПИСИ
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

„Никола Груевски е минато, тој е политички пензионер, му останува само едно, да одговара пред законот. Нема да дозволиме Иванов фикусот да биде сламка ...
СО РАФАЛИ СО БОЈА ИШАРАНА ОГРАДАТА ПРЕД ВЛАДА

СО РАФАЛИ СО БОЈА ИШАРАНА ОГРАДАТА ПРЕД ВЛАДА

Специјалната единица за бојадисување на Шарената револуција вечерва со пиштоли со боја ги ишара столбовите пред Влада. Демонстрантите сега се упатија ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СТАВ НАМЕСТО СТРАВ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СТАВ НАМЕСТО СТРАВ

„Став наместо страв“ е мотото на денешниот протест на Шарената револуција. Демонстрантите со овој повик на централната парола штотуку тргнаа кон Влада ...
СЕ БОИ КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ, СО ЧАТАЛОТ ПРВПАТ РАКУВА ДЕВОЈКА

СЕ БОИ КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ, СО ЧАТАЛОТ ПРВПАТ РАКУВА ДЕВОЈКА

Специјалната единица за боење вечерва ја усоврши техниката. Откако уште еднаш ја обои Владата со чаталот со тегнало, го бојат и Собранието. Се гаѓа ди ...
ТИГРЕСТИ ЛИСИЦИ ЗА МИЛЕ, ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО ЈА БОИ ВЛАДАТА

ТИГРЕСТИ ЛИСИЦИ ЗА МИЛЕ, ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО ЈА БОИ ВЛАДАТА

Кафезот со затворениците стигна пред Влада. Демонстрантите воделе посебна грижа за лисиците на рацете на аболицираните. Поранешниот министер за трансп ...
ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

Кафез во кој се затворени аболицираните ја предводи колоната демонстранти која се движи кон Владата. Пред да тргнат, демонстрантите ставија кукли со л ...
ВЕТЕРАНИТЕ РАТКА ДИМИТРОВА И ИСМЕТ РАМАДАНИ ОД ПРВИОТ ПАРЛАМЕНТ СО ШАРЕНИТЕ ПРОТИВ ЕДНОУМИЕТО

ВЕТЕРАНИТЕ РАТКА ДИМИТРОВА И ИСМЕТ РАМАДАНИ ОД ПРВИОТ ПАРЛАМЕНТ СО ШАРЕНИТЕ ПРОТИВ ЕДНОУМИЕТО

Чаталот со две тегнала ја обои белата фасада на Владата како никогаш досега. Балоните ги погодија и прозорците, а на дрвената влезна врата ...
СОБРАНИЕ ПАК СЕ БОИ СО ЧАТАЛОТ ПОВТОРНО ОБОЕНА И ТРИУМФАЛНАТА КАПИЈА

СОБРАНИЕ ПАК СЕ БОИ СО ЧАТАЛОТ ПОВТОРНО ОБОЕНА И ТРИУМФАЛНАТА КАПИЈА

Чаталот со тегнала на специјалната единица за боење на Шарената револуција и вечерва е во функција. Повторно се шара фасадата на Собраниет ...
„ВЛАДО МОРИ ДУШМАНКЕ“, НАПИШАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ВЛАДАТА

„ВЛАДО МОРИ ДУШМАНКЕ“, НАПИШАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ВЛАДАТА

Со шарање на раскрсницата кај Владата, заврши уште еден марш на Шарената револуција, јавуваат репортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК. Демонстрантите со големи ...
1 92 93 94 95 96 940 / 958 НАПИСИ