Таг: закана

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Денеска околу 08.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на електронските адреси на 15 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивн ...
ЗАКАНА ЗА БОМБА ДОБИЈА НАРОДНАТА БАНКА И 9 СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ЗАКАНА ЗА БОМБА ДОБИЈА НАРОДНАТА БАНКА И 9 СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Народната банка (НБРСМ) и 9 средни школи во Скопје денеска добија закани за бомба на е-поштата, соопшти МВР. Од МВР велат дека веднаш е извршено безбе ...
ЧЕТИРИ СКОПСКИ УЧИЛИШТА И ДЕНЕСКА ДОБИЛЕ ДОЈАВА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

ЧЕТИРИ СКОПСКИ УЧИЛИШТА И ДЕНЕСКА ДОБИЛЕ ДОЈАВА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

Дојава за подметната бомба и денеска добиле четири скопски училишта, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Денеска околу 9:30 часот, во СВР Ск ...
НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

Норвешките работници на платформите за нафта и гас вообичаено не гледаат ништо што може да ги загрози повеќе од брановите во Северното Море кои се уди ...
ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ја прекина работата на 79-та седница која има 33 точки за расправа, со образложение дека нема услови ...
БЛОКИРАНИ УМОВИ

БЛОКИРАНИ УМОВИ

Како запнал Мицкоски за предвремени избори, чиниш Груевски веќе купил карта за враќање од азилот во Будимпешта. ...
СЕ ЈАВИЛ ВО БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АМБАСАДОРКАТА ЌЕ БИДЕ УБИЕНА

СЕ ЈАВИЛ ВО БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА АМБАСАДОРКАТА ЌЕ БИДЕ УБИЕНА

55-годишен жител на Мешеишта од Општина Дебрца е осомничен за загрозување на сигурноста на британската амбасадорка во Скопје, соопшти Основното јавно ...
РУСИЈА Ѝ СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКА ОТКАКО НЕ ДОЗВОЛИ ЛЕТ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ПРОТЕРАНИТЕ ДИПЛОМАТИ

РУСИЈА Ѝ СЕ ЗАКАНИ НА ХРВАТСКА ОТКАКО НЕ ДОЗВОЛИ ЛЕТ ЗА ЕВАКУАЦИЈА НА ПРОТЕРАНИТЕ ДИПЛОМАТИ

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ѝ се закани на Хрватска откако Загреб не дозволи лет за да бидат евакуирани ...
ДОБИЛ ОТКАЗ, ПА ПРЕКУ ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ПОСТАВИЛ БОМБИ ВО АВТОБУСИ ЗА ПРЕВОЗ НА РАБОТНИЦИ

ДОБИЛ ОТКАЗ, ПА ПРЕКУ ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ПОСТАВИЛ БОМБИ ВО АВТОБУСИ ЗА ПРЕВОЗ НА РАБОТНИЦИ

Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола поднесе кривична пријава против З. И. (45) од село Горно Крушје, Ресенско, поради основано сомнение за ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЌЕ ЈА ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА ЗАКАНУВАЧКА СМС ПОРАКА ДО СУДИЈА

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЌЕ ЈА ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА ЗАКАНУВАЧКА СМС ПОРАКА ДО СУДИЈА

Апелациониот суд Скопје синоќа се дигнал на нозе откако шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска му испратила с ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ