Таг: заразени

1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ
НАЈМАЛ Е БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА ДО 9 ГОДИНИ ПО СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

НАЈМАЛ Е БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА ДО 9 ГОДИНИ ПО СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ

Најмал е бројот на заразени од ковид-19 во возрасната група до 9 години, т. е претшколска и школска возраст на ниво на цела држава со почетокот на учи ...
ПОСЛЕДНИВЕ ТРИ ДЕНА ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ Е 0.01, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

ПОСЛЕДНИВЕ ТРИ ДЕНА ПРОЦЕНТОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ Е 0.01, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Изминативе три дена процентот на новозаразени со ковид-19 во училиштата е 0,01, а од 1 септември досега вкупните случаи не надминувааат 0,2 отсто од в ...
ВО ШКОЛИТЕ НЕМА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ВО ШКОЛИТЕ НЕМА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Околу 0,02% од вкупно 240 илјади ученици на ниво на држава се новозаразени случаи на ковид-19, а истиот процент е и кај наставниците, рече денеска мин ...
22 ПОЧИНАТИ И 609 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 13.406

22 ПОЧИНАТИ И 609 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ СЕ 13.406

Во последните 24 часа се регистрирани се 609 нови случаи на ковид-19 од направени 6.542 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи ...
ДЕВЕТ УЧЕНИЦИ И ДВАЈЦА ДИРЕКТОРИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ДВА КЛАСА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ДЕВЕТ УЧЕНИЦИ И ДВАЈЦА ДИРЕКТОРИ ВО ВЕЛЕС ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ДВА КЛАСА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Девет ученици во училиштата во Општина Велес се позитивни на ковид-19, тројца од основното образование и шест од средното. Позитивни се и двајца дирек ...
ОД 416.614 ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ, 167 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19 ДВЕ НЕДЕЛИ ПО ВАКЦИНИРАЊЕТО

ОД 416.614 ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ, 167 СЕ ЗАРАЗИЛЕ ОД КОВИД-19 ДВЕ НЕДЕЛИ ПО ВАКЦИНИРАЊЕТО

Од 416.614 луѓе вакцинирани со две дози вакцина против ковид-19, 167 лица се заразиле 14 дена по примена втора доза, а 11 од нив биле хоспитализирани, ...
НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

НА ПОЧЕТОКОТ НА ЈУЛИ ИМАШЕ 6, А НА ПОЧЕТОКОТ НА АВГУСТ 229 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВО

Бројот на заболени со ковид-19 во Тетово драстично се зголемува, алармираат од Центарот за јавно здравје. Зголемениот број на лица кои времено се дојд ...
10 ПОЧИНАТИ И 23 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.755 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

10 ПОЧИНАТИ И 23 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.755 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Во последните 24 часа се пријавени се 10 починати лица поврзани со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од починатите, 5 лица ...
14 ПОЧИНАТИ И 135 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ НАДМИНА 100 ИЛЈАДИ

14 ПОЧИНАТИ И 135 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ НАДМИНА 100 ИЛЈАДИ

Во последните 24 часа се пријавени вкупно 14 починати лица од компликации поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починати се: 7 од ...
12 ПОЧИНАТИ И 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

12 ПОЧИНАТИ И 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Изминатите 24 часа се пријавени вкупно 12 починати лица поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. 6 од починатите се од Скопје (48г,6 ...
1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ