Таг: зграда

1 2 3 14 10 / 131 НАПИСИ
ПОЧНА ДА СЕ ПОСТАВУВА МЕТАЛНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ВЛАДАТА

ПОЧНА ДА СЕ ПОСТАВУВА МЕТАЛНАТА ОГРАДА ОКОЛУ ВЛАДАТА

Денеска почна да се поставува металната ограда околу зградата на Владата. Пет дена откако на владина седница беше донесена одлука зградата пак да се о ...
ОСУММИНА МРТВИ ВО ПОЖАР БЛИЗУ МОСКВА, ИЗГОРЕ ЗГРАДАТА НА ФИРМА КОЈА Е ПОД САНКЦИИ НА САД

ОСУММИНА МРТВИ ВО ПОЖАР БЛИЗУ МОСКВА, ИЗГОРЕ ЗГРАДАТА НА ФИРМА КОЈА Е ПОД САНКЦИИ НА САД

Најмалку осуммина луѓе загинаа во пожар кој зафати деловна зграда близу Москва. Локалниот гувернер Андреј Воробјов изјави дека сѐ уште би можело да им ...
ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, ОД ОПШТИНА КАРПОШ ВЕЛАТ НА КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ДОЦНА МУ ТЕКНА ДА ГО ПОНИШТИ ПОЗИТИВНОТО МИСЛЕЊЕ

ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, ОД ОПШТИНА КАРПОШ ВЕЛАТ НА КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ДОЦНА МУ ТЕКНА ДА ГО ПОНИШТИ ПОЗИТИВНОТО МИСЛЕЊЕ

Зградата со 17 ката кај Воена болница ќе се изгради, бидејќи Општина Карпош нема намера да ја стопира градбата и да ја поништи градежната дозвола. Иак ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ УРНА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ИСТАНБУЛ ЧИЈ ПОСЛЕДЕН КАТ БИЛ ДИВОГРАДБА

ЕДЕН ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ УРНА СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ИСТАНБУЛ ЧИЈ ПОСЛЕДЕН КАТ БИЛ ДИВОГРАДБА

Станбена зграда се урна денеска во истанбулскиот кварт Кучукчекмеџе, при што загина еден жител заробен под урнатините, а спасени се осум лица. Трикатн ...
КУЧЕТО НЕ БИЛО ФРЛЕНО ОД ЗГРАДАТА ТУКУ ПАДНАЛО ДОДЕКА ПОЖАРНИКАРИТЕ СЕ ОБИДУВАЛЕ ДА ГО СПАСАТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКАТА ПОЖАРНА

КУЧЕТО НЕ БИЛО ФРЛЕНО ОД ЗГРАДАТА ТУКУ ПАДНАЛО ДОДЕКА ПОЖАРНИКАРИТЕ СЕ ОБИДУВАЛЕ ДА ГО СПАСАТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКАТА ПОЖАРНА

На социјалните мрежи вчера се појави видео на кое се гледа како куче паѓа од висока зграда во Тетово. Првите реакции беа дека некој го фрлил кучето од ...
ПРАВОСИЛНО Е ПОНИШТЕНОТО ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ЗА 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, „НЕЗАВИСНИ ЗА КАРПОШ“ БАРААТ ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА ПОНИШТИ ДОЗВОЛАТА ЗА ГРАДБА

ПРАВОСИЛНО Е ПОНИШТЕНОТО ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ЗА 17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА, „НЕЗАВИСНИ ЗА КАРПОШ“ БАРААТ ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА ПОНИШТИ ДОЗВОЛАТА ЗА ГРАДБА

Поништеното позитивно конзерваторско мислење за 17-катницата кај Воена болница е правосилно. Од советничката група „Независни за Карпош“ бараат градон ...
СТУДЕНТИТЕ НА ФИНКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА ЗАТОА ШТО 8 ГОДИНИ ЧЕКААТ ДА СЕ ИЗГРАДИ ЗГРАДАТА НА ФАКУЛТЕТОТ

СТУДЕНТИТЕ НА ФИНКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА ЗАТОА ШТО 8 ГОДИНИ ЧЕКААТ ДА СЕ ИЗГРАДИ ЗГРАДАТА НА ФАКУЛТЕТОТ

Под мотото „ФИНКИ нема зграда, учиме пред Влада“, студентите и раководството на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) де ...
ЛЕТААТ ЛИМОВИ И ДАСКИ ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА ПОРАНЕШНО „БЕКО“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ КОЕ СО МЕСЕЦИ Е НЕЗАШТИТЕНО

ЛЕТААТ ЛИМОВИ И ДАСКИ ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА ПОРАНЕШНО „БЕКО“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ КОЕ СО МЕСЕЦИ Е НЕЗАШТИТЕНО

Градилиштето на поранешно „Беко“ во строгиот центар на Скопје со месеци стои со урната лимена оргада и од него висат даски. Кога дува ветер лимовите л ...
ИНВЕСТИТОРОТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА ПОНИШТЕНОТО КОНЗЕРВАТСКО МИСЛЕЊЕ НА 17-КАТНИЦАТА СРЕД БОЛНИЧКИОТ КОМПЛЕКС КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

ИНВЕСТИТОРОТ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ЗА ПОНИШТЕНОТО КОНЗЕРВАТСКО МИСЛЕЊЕ НА 17-КАТНИЦАТА СРЕД БОЛНИЧКИОТ КОМПЛЕКС КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

Инвеститорот на зградата кај Воена болница „ЗСФ Ком ДООЕЛ“ во последен момент поднел жалба на поништеното конзерваторско мислење. Како што велат од Ко ...
ЖЕНАТА КОЈА ПАДНА ОД ЗГРАДА ВО ОХРИД БИЛА ТУРНАТА, ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО

ЖЕНАТА КОЈА ПАДНА ОД ЗГРАДА ВО ОХРИД БИЛА ТУРНАТА, ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО

За инцидентот кој се случи пред три дена во Охрид кога жена се здоби со тешки повреди при пад од трет кат од станбена зграда, СВР Охрид поднесе кривич ...
1 2 3 14 10 / 131 НАПИСИ