Таг: Жозе Мурињо

1 2 10 / 14 НАПИСИ
МУРИЊО ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА РОМА

МУРИЊО ЌЕ БИДЕ НОВ ТРЕНЕР НА РОМА

Жозе Мурињо се враќа во италијанскиот фудбал по 11 години и од ова лето ќе биде тренер на Рома. Португалецот доаѓа на местото на својот сонародник Пау ...
ТОТЕНХЕМ ГО ОТПУШТИ МУРИЊО

ТОТЕНХЕМ ГО ОТПУШТИ МУРИЊО

Тотенхем го отпушти тренерот Жозе Мурињо по само 17 месеци на функцијата. Португалецот дојде на местото на Маурицио Покетино во ноември 2019 и минатат ...
СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП), кое стопанисува со Националната арена „Тодор Проески“, вели дека се неосновани тв ...
МУРИЊО ИМЕНУВАН ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ТОТЕНХЕМ

МУРИЊО ИМЕНУВАН ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ТОТЕНХЕМ

Жозе Мурињо е именуван за нов тренер на Тотенхем, на местото на Маурисио Покетино, кој беше отпуштен синоќа по слабиот старт на сезоната. Поранешниот ...
ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Манчестер јунајтед го именуваше својот поранешен играч Оле Гунар Солшер за привремен тренер, само ден откако Жозе Мурињо доби отказ. Тој треба да ја и ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

Манчестер јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо, два дена по поразот во големото дерби со Ливерпул. „Клубот сака да му се заблагодари на Жозе за ...
ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер јунајтед, откако потпиша едногодишен договор. Триесет и петгодишниот напаѓач стана слобо ...
ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

Зинедин Зидан синоќа ја освои шестата титула како тренер на Реал Мадрид со победата на неговиот тим од 2:1 против Манчестер Јунајтед во Супер купот на ...
ПАНДЕВ Е НАЈДОБРИОТ МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР, МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ САМО ЗА НАТПРЕВАРОТ, КАЖА МУРИЊО ЗА СВОЈОТ БИВШ ИГРАЧ

ПАНДЕВ Е НАЈДОБРИОТ МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛЕР, МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ САМО ЗА НАТПРЕВАРОТ, КАЖА МУРИЊО ЗА СВОЈОТ БИВШ ИГРАЧ

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо е разочаран што Горан Пандев не доби дозвола од неговиот клуб Џенова да допатува во Скопје за Суперкупот на ...
БАБА ЗАВИСНА ОД МУРИЊО ГО ИСТЕТОВИРАЛА 20 ПАТИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО

БАБА ЗАВИСНА ОД МУРИЊО ГО ИСТЕТОВИРАЛА 20 ПАТИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО

Баба која има 20 тетоважи со Жозе Мурињо вели дека е зависна од Специјалниот. 59-годишната Британка Вивијан Бодикот досега има потрошено над 800 фунти ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ