Таг: делта сој

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
СЕ ЧИНИ ДЕКА ОМИКРОН НЕ Е ПООПАСЕН И ПОСЕРИОЗЕН СОЈ ОД ДЕЛТА, ВЕЛИ ЕНТОНИ ФАУЧИ

СЕ ЧИНИ ДЕКА ОМИКРОН НЕ Е ПООПАСЕН И ПОСЕРИОЗЕН СОЈ ОД ДЕЛТА, ВЕЛИ ЕНТОНИ ФАУЧИ

Иако новиот сој омикрон забрзано се шири низ САД и веќе е регистриран во една третина од сојузните држави, нема рани назнаки дека е поопасен од делта, ...
МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

МЕЛБУРН ИЗЛЕГУВА ОД НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН НА СВЕТОТ ВО ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Милиони луѓе во Мелбурн се подготвуваат за крај на најдолгиот карантин на светот во пандемијата на коронавирусот, кој ќе заврши денеска на полноќ по л ...
СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

Сиднеј излезе од карантин по речиси четири месеци, што им овозможи на локалните жители повторно да уживаат во слободата. Тоа создаде редици пред пабов ...
САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 700 ИЛЈАДИ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 700 ИЛЈАДИ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

САД ја надминаа бројката од 700 илјади починати од ковид-19, 108 дена откако земјата достигна 600 илјади смртни случаи од вирусот, според податоците н ...
АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА И ЛЕКОВИ НА САД ЈА ПРЕПОРАЧА ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА САМО ЗА ЛИЦАТА НАД 65 ГОДИНИ

АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА И ЛЕКОВИ НА САД ЈА ПРЕПОРАЧА ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА САМО ЗА ЛИЦАТА НАД 65 ГОДИНИ

Американската Агенција за храна и лекови (ФДА) ја препорача употребата на третата доза на ковид вакцината на „Фајзер“ само за лицата над 65 години и з ...
ВАКЦИНИТЕ СЕ ДОВОЛНО ЕФЕКТИВНИ И НЕМА ПОТРЕБА ОД ТРЕТА ДОЗА, СЕ ВЕЛИ ВО НОВ НАУЧЕН ИЗВЕШТАЈ

ВАКЦИНИТЕ СЕ ДОВОЛНО ЕФЕКТИВНИ И НЕМА ПОТРЕБА ОД ТРЕТА ДОЗА, СЕ ВЕЛИ ВО НОВ НАУЧЕН ИЗВЕШТАЈ

Вакцините се доволно ефективни за да спречат сериозно разболување од ковид-19 и моментално нема потреба да се дава трета доза на пошироката популација ...
БАЈДЕН ИМ НАРЕДИ НА МИЛИОНИ ВРАБОТЕНИ ВО ГОЛЕМИТЕ АМЕРИКАНСКИ КОМПАНИИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

БАЈДЕН ИМ НАРЕДИ НА МИЛИОНИ ВРАБОТЕНИ ВО ГОЛЕМИТЕ АМЕРИКАНСКИ КОМПАНИИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Џо Бајден објави нови мерки за борба против коронавирусот, при што им нареди на вработените во големите американски компании да се вакцинираат или ќе ...
СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

Карантинот во најголемиот австралиски град Сиднеј е продолжен до крајот на септември, додека властите се мачат да го скротат ширењето на делта сојот. ...
ИЗРАЕЛ ГИ ПРОШИРИ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ И НА ТРИГОДИШНИ ДЕЦА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ДЕЛТА СОЈОТ

ИЗРАЕЛ ГИ ПРОШИРИ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ И НА ТРИГОДИШНИ ДЕЦА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ДЕЛТА СОЈОТ

Сите кои имаат повеќе од три години ќе мора да приложат доказ за вакцинирање или негативен ПЦР тест при влез во затворени простори во Израел, додека з ...
ВО САД ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ДАВА ТРЕТАТА ДОЗА ОД КОВИД ВАКЦИНАТА ЗАШТО ЗАШТИТАТА СЛАБЕЕ СО ТЕК НА ВРЕМЕ

ВО САД ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ДАВА ТРЕТАТА ДОЗА ОД КОВИД ВАКЦИНАТА ЗАШТО ЗАШТИТАТА СЛАБЕЕ СО ТЕК НА ВРЕМЕ

Американските здравствени власти ќе ја понудат третата доза од вакцината против ковид-19 на сите Американци со цел да се зголеми нивната заштита среде ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ