Таг: финансиска полиција

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ПРАВНИ ЛИЦА ШВЕРЦУВАЛЕ НЕОБРАБОТЕН ТУТУН, БУЏЕТОТ ОШТЕТЕН ЗА 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА, КАЖАА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА И ЦАРИНА ПО АКЦИЈАТА ВО ЉУБОТЕН

ПРАВНИ ЛИЦА ШВЕРЦУВАЛЕ НЕОБРАБОТЕН ТУТУН, БУЏЕТОТ ОШТЕТЕН ЗА 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА, КАЖАА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА И ЦАРИНА ПО АКЦИЈАТА ВО ЉУБОТЕН

Правни лица шверцувале необработен тутун, а физички лица го обработувале и нелегално го продавале на пазарот, кажаа директорите на Финансиската полици ...
ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ ГО ЗАЛОЖИЛ ИМОТОТ НА МРТВ БЕЗ ДОЗВОЛА ОД СОБРАНИЕТО, ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА

ДИРЕКТОРОТ НА МРТВ МАРЈАН ЦВЕТКОВСКИ ГО ЗАЛОЖИЛ ИМОТОТ НА МРТВ БЕЗ ДОЗВОЛА ОД СОБРАНИЕТО, ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА

Управата за финансиска полиција денеска поднесе кривична пријава против директорот на МРТВ Марјан Цветковски заради злоупотреба на службената должност ...
ЕФИКАСЕН СИСТЕМ ЗА ФИНАНСИСКА КОНТРОЛА НА ЈАВНИОТ СЕКТОР ПО ИЗБОРИТЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

ЕФИКАСЕН СИСТЕМ ЗА ФИНАНСИСКА КОНТРОЛА НА ЈАВНИОТ СЕКТОР ПО ИЗБОРИТЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

Реализација на владината стратегија „Политика за внатрешна финансиска контрола во јавниот сектор“ усвоена неодамна ќе почне по изборите. Со стратегија ...
СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство и на ексградоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски и на четворица ...
ЈАКИМОВСКИ ПРИВЕДЕН ПО ВЧЕРАШНИОТ ПРЕТРЕС НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ЈАКИМОВСКИ ПРИВЕДЕН ПО ВЧЕРАШНИОТ ПРЕТРЕС НА ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Бившиот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ноќеска е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје, а во текот на денот ...
АМНЕСТИЈА ЗА РЕФЕРЕНДУМ

АМНЕСТИЈА ЗА РЕФЕРЕНДУМ

1 Си седиш така во партиски штаб на дежурство и одеднаш некој ти вика  – ај да одиме до Собрание. Ќе тепаме Шиптари. Ќе му ја скршиме главата на црпко ...
ТОДОРОВИЌ ВРАТИЛ 433 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА МОСТОТ „ОКО“, АМА НЕ КУРТУЛИ ОД КРИВИЧНА ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

ТОДОРОВИЌ ВРАТИЛ 433 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА МОСТОТ „ОКО“, АМА НЕ КУРТУЛИ ОД КРИВИЧНА ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Финанската полиција поднесе кривична пријава до Јавното обвинителството против поранешниот градоначалник на Општина Центар Владимир Тодоровиќ, секрета ...
ФИРМИТЕ КОИ РАБОТЕЛЕ ПОД БРЕНДОТ „АВАЛОН“ НЕ ЗАТАЈУВАЛЕ ДАНОК, ТВРДАТ ОД ПРОДУКЦИЈАТА

ФИРМИТЕ КОИ РАБОТЕЛЕ ПОД БРЕНДОТ „АВАЛОН“ НЕ ЗАТАЈУВАЛЕ ДАНОК, ТВРДАТ ОД ПРОДУКЦИЈАТА

„Авалон продукција“ вели дека фирмите и одговорните лица во фирмите кои работеле под овој бренд не затајувале данок ниту пак работеле неодговорно и до ...
ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СЕКТОРОТ ЗА ОТПАД ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОЛОГИЈА

ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СЕКТОРОТ ЗА ОТПАД ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОЛОГИЈА

Финансиската полиција го истражува работењето на секторот отпад при Министерството за животна средина и просторно планирање. Инспекторите од Управата ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Митополитот преспанско-пелагониски Петар денеска е задржан на Меѓународниот аеродром Скопје по барање на Финансиската полиција, потврди владиката за С ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ