Таг: Коста Крпач

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
САШО МИЈАЛКОВ ДОБИ НОВИ 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕЗАКОНСКА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ МЕЈЛОВИ НА ГРАЃАНИ

САШО МИЈАЛКОВ ДОБИ НОВИ 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕЗАКОНСКА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ МЕЈЛОВИ НА ГРАЃАНИ

За злоупотреба на службената положба и овластувањата при набавката на британска опрема за следење на електронска комуникација, Сашо Мијалков како тога ...
СО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА СОПРУГАТА АНА, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И ВЛАТКО МИЈАЛКОВ И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ СЈО ЈА РАЗОТКРИ „ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

СО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА СОПРУГАТА АНА, ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА И ВЛАТКО МИЈАЛКОВ И СО ПОМОШ НА КИПАРСКИ БАНКИ СЈО ЈА РАЗОТКРИ „ИМПЕРИЈА“ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со матери ...
МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков утринава првпат излезе од ќелијата во затворот во Шутка, од 20 ноември кога беше притворен за „Тврдина-Таргет“, за ...
КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО ЗА НЕОДЗЕМАЊЕ НА ПАСОШОТ НА МИЈАЛКОВ

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција на Основниот суд Скопје 1 денеска ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинител ...

МИСТЕР ЕРИКСОН

1 Ако Гоце Делчев светот го разбирал како поле за културен натпревар меѓу народите, ВМРО на Никола Груевски ја сфатило Македонија како поле за светски ...

НЕМА АЈВАР

1 Можам да си ги замислам Никола Груевски и неговото патриотско друштво како седат некаде и си играат мајтап со Катица Јанева. Си викаат - видете ја о ...
СУДOT ДЕНЕС ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

СУДOT ДЕНЕС ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 денес треба да одговори на барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице и о ...
НА КРПАЧ МУ СЕ СМЕНИЛО РАСПОЛОЖЕНИЕТО ОТКАКО СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА СВЕДОК ВО СЈО, ВЕЛАТ ОД ОСНОВНОТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

НА КРПАЧ МУ СЕ СМЕНИЛО РАСПОЛОЖЕНИЕТО ОТКАКО СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА СВЕДОК ВО СЈО, ВЕЛАТ ОД ОСНОВНОТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

Од сите докази што ги поседуваме, можеме да потврдиме дека Коста Крпач се самоубил, но сега истражуваме што го натерало да посегне по својот живот, бр ...
КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ОДЛУЧИ ЗА ПРИТВОРОТ И ОДЗЕМАЊЕТО ПАСОШИ ШТО ГИ ПОБАРА СЈО ЗА „ТРЕЗОР“

Основниот суд Скопје 1 вчера не одговори на барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице и одземањ ...
ЗА ОПРЕМА ВРЕДНА ЕДЕН ДЕНАР УБК ЗА ОДРЖУВАЊЕ ПЛАЌАЛА ПО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО

ЗА ОПРЕМА ВРЕДНА ЕДЕН ДЕНАР УБК ЗА ОДРЖУВАЊЕ ПЛАЌАЛА ПО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО

Првата истрага на Специјалното обвинителство за економски криминал, која специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ја претстави со кодно име “Тре ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ