Таг: претседателски избори

1 7 8 986 / 86 НАПИСИ
КАНДИДАТОТ НА КРАЈНАТА ДЕСНИЦА ХОФЕР ПРИЗНА ПОРАЗ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО АВСТРИЈА

КАНДИДАТОТ НА КРАЈНАТА ДЕСНИЦА ХОФЕР ПРИЗНА ПОРАЗ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО АВСТРИЈА

Десничарскиот кандидат Норберт Хофер загуби на австриските претседателски избори. Шефот на неговата кампања призна дека победник на изборите е независ ...
БУГАРИТЕ БИРААТ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД 21 КАНДИДАТ

БУГАРИТЕ БИРААТ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД 21 КАНДИДАТ

Бугарите денеска бираат нов претседател кој ќе се соочи со можен раст на мигрантите од соседна Турција и со растечките тензиите меѓу Русија и Западот. ...
ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

Порно ѕвездата и учителка по секс Џесика Дрејк (42) е единаесеттата жена која најави дека ќе го тужи американскиот претседателски кандидат Доналд Трам ...
ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп за време на втората претседателска дебата најави дека ако стане претседател на САД ќе именува спе ...
КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешната државна срекретарка Кондолиза Рајс е последната од видните републиканци што ја повлече својата поддршка за кандидатот за претседател на СА ...
ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Милијардерот Доналд Трамп ја обезбеди номинацијата на Републиканската партија да се кандидира на претседателските избори во САД по неколкумесечната ко ...
1 7 8 986 / 86 НАПИСИ