Таг: случај „Траекторија“

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
МОЖЕ ЛИ ЗА АВТОПАТОТ ДО ОХРИД ДА СТАВИМЕ ДЕКА ЧИНИ КАКО ДО ШТИП, ГО ПРАШАЛ ЈАНАКИЕСКИ ПЕШЕВСКИ

МОЖЕ ЛИ ЗА АВТОПАТОТ ДО ОХРИД ДА СТАВИМЕ ДЕКА ЧИНИ КАКО ДО ШТИП, ГО ПРАШАЛ ЈАНАКИЕСКИ ПЕШЕВСКИ

Од 115. бомба, на која застана претходното рочиште за злоупотребите и провизиите во изградбата на кинеските патишта во случајот на СЈО „Траекторија“, ...
ГРУЕВСКИ, ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ НЕ САКААТ ЈАВНОСТА ДА ГИ СЛУШНЕ КЛУЧНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ВО „ТРАЕКТОРИЈА“

ГРУЕВСКИ, ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ НЕ САКААТ ЈАВНОСТА ДА ГИ СЛУШНЕ КЛУЧНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ВО „ТРАЕКТОРИЈА“

Одбраната на Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и на ексминистерот Миле Јанакиески, побараа најбитните „бомби“ за случајот „Тр ...
СЈО МЕ ГОНИ ЗА ДА МИ НАШТЕТИ МЕНЕ, НА ВМРО-ДПМНЕ И НА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГРУЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

СЈО МЕ ГОНИ ЗА ДА МИ НАШТЕТИ МЕНЕ, НА ВМРО-ДПМНЕ И НА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГРУЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

Експремиерот Никола Груевски настрана од воведните зборови на судењето за случајот на СЈО „Траекторија“ за кинеските автопати денеска во Кривичниот су ...
ПЕШЕВСКИ НЕВРАБОТЕН, ЈАНАКИЕСКИ СТАНАЛ ШЕФ ВО „ПЕЛИСТЕРКА“

ПЕШЕВСКИ НЕВРАБОТЕН, ЈАНАКИЕСКИ СТАНАЛ ШЕФ ВО „ПЕЛИСТЕРКА“

Обвинетиот во случајот на СЈО „Траекторија“, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, денеска пред Основниот суд Скопје 1 кажа дека е магистер по де ...
ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

Обвинетиот Никола Груевски, мотивиран од „пет на целото“, го искористил своето реално влијание и службената положба како премиер и побарал од обвинети ...
АКО САКАА, ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

АКО САКАА, ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Траекторија“ кај што е обвинет експремиерот Никола Гр ...
ГРУЕВСКИ, ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ БАРААТ СЈО ДА ИМ ГИ ДАДЕ БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ ПРОВИЗИИ НА РАКА

ГРУЕВСКИ, ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ БАРААТ СЈО ДА ИМ ГИ ДАДЕ БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ ПРОВИЗИИ НА РАКА

Девет адвокати ги бранат обвинетите Никола Груевски, Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и Љупчо Ѓорѓиевски, од кои 4 се на Груевски во случајот на СЈО ...
ДВЕТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ОТВОРИЛЕ НОВИ ИСТРАГИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ДВЕТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ОТВОРИЛЕ НОВИ ИСТРАГИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

За градбата на автопатите во 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ предистражни и истражни постапки водат Обвинителството за организиран криминал и кору ...
ГРУЕВСКИ СЕ ПРАВДА СО КОЗЈАК, А ЗАБОРАВИ ДЕКА ПАНДЕ ЛАЗАРОВ ДОБИ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТОЈ СЛУЧАЈ

ГРУЕВСКИ СЕ ПРАВДА СО КОЗЈАК, А ЗАБОРАВИ ДЕКА ПАНДЕ ЛАЗАРОВ ДОБИ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ТОЈ СЛУЧАЈ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по денешното одложено рочиште за случајот „Траекторија“ за кинеските автопати кажа дека е обвинет за нешто што в ...
ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Судењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ денеска беше одложено за 18 декември. Одбраната побара да има тонс ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ