Таг: Италија

1 2 3 29 10 / 289 НАПИСИ
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ШТО ГИ ПОГОДИ ФРАНЦИЈА, ШВАЈЦАРИЈА И ИТАЛИЈА

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ШТО ГИ ПОГОДИ ФРАНЦИЈА, ШВАЈЦАРИЈА И ИТАЛИЈА

Во големото невреме и поројни дождови кои викендов ги зафатија Франција, Швајцарија и Италија има пет жртви, соопштија локалните власти. Три лица на в ...
ИТАЛИЈАНСКО СЕЛО СО 46 ЖИТЕЛИ ЌЕ ИМА 30 КАНДИДАТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ИТАЛИЈАНСКО СЕЛО СО 46 ЖИТЕЛИ ЌЕ ИМА 30 КАНДИДАТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Последниот пат кога се кандидираше за градоначалник на Ингрија, мало село близу Торино, Игор Де Сантис оствари убедлива победа, но тој ќе се соочи со ...
ДЕКАНОТ НА АРХИТЕКТОНСКИОТ ФАКУЛТЕТ ОГНЕН МАРИНА ОДЛИКУВАН СО ОРДЕН „ВИТЕЗ НА РЕДОТ ЅВЕЗДА НА ИТАЛИЈА“

ДЕКАНОТ НА АРХИТЕКТОНСКИОТ ФАКУЛТЕТ ОГНЕН МАРИНА ОДЛИКУВАН СО ОРДЕН „ВИТЕЗ НА РЕДОТ ЅВЕЗДА НА ИТАЛИЈА“

Деканот на Архитектонскиот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје проф. д-р Огнен Марина денес беше одликуван со признанието Орден „ ...
НОВИНАРИТЕ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС „РАИ“ СТАПИЈА ВО ШТРАЈК ПОРАДИ ЗАДУШУВАЧКА КОНТРОЛА ОД ВЛАДАТА НА МЕЛОНИ

НОВИНАРИТЕ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС „РАИ“ СТАПИЈА ВО ШТРАЈК ПОРАДИ ЗАДУШУВАЧКА КОНТРОЛА ОД ВЛАДАТА НА МЕЛОНИ

Новинарите на италијанската државна телевизија „РАИ“ стапија во штрајк денеска, протестирајќи против она што синдикатот го нарече задушувачка контрола ...
ИТАЛИЈА ЈА ЗАБРАНИ ЈОГАТА СО КУЧЕНЦА БИДЕЈЌИ Е ШТЕТНА ЗА НИВНОТО МЕНТАЛНО И ФИЗИЧКО ЗДРАВЈЕ

ИТАЛИЈА ЈА ЗАБРАНИ ЈОГАТА СО КУЧЕНЦА БИДЕЈЌИ Е ШТЕТНА ЗА НИВНОТО МЕНТАЛНО И ФИЗИЧКО ЗДРАВЈЕ

Италијанското министерство за здравство ги забрани часовите по јога со кученца, велејќи дека треба да учествуваат само возрасни кучиња за да се заштит ...
УТРЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ОТВОРА ИЗЛОЖБА ЗА ИТАЛИЈАНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА ПАОЛО РОСИ, ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ И ДРЕСОТ НА МЕСИ ОД ФИНАЛЕТО ВО КАТАР

УТРЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ОТВОРА ИЗЛОЖБА ЗА ИТАЛИЈАНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА ПАОЛО РОСИ, ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ И ДРЕСОТ НА МЕСИ ОД ФИНАЛЕТО ВО КАТАР

Изложбата „Паоло Роси - златното момче и легендите на фудбалот“ утре доаѓа во Скопје, во мултимедијалниот центар Мала станица, откако претходно беше п ...
АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

Автобус на македонска туристичка агенција имал сообраќајна несреќа во Италија, при што загинал возачот. Како што информираат од Министерството за надв ...
ИТАЛИЈА ЗАЕДНО СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО ШТИТАТ МАКЕДОНСКОТО НЕБО КАКО ДЕЛ ОД МИСИЈАТА НА НАТО ЗА ВОЗДУХОПЛОВНО ПАТРОЛИРАЊЕ

ИТАЛИЈА ЗАЕДНО СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО ШТИТАТ МАКЕДОНСКОТО НЕБО КАКО ДЕЛ ОД МИСИЈАТА НА НАТО ЗА ВОЗДУХОПЛОВНО ПАТРОЛИРАЊЕ

Италијанските воздухопловни сили и официјално станаа дел од мисијата на НАТО за воздухопловно патролирање над Македонија, откако министрите за одбрана ...
ИТАЛИЈА ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ДО 1.500 ЕВРА ЗА ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ

ИТАЛИЈА ДЕЛИ ВАУЧЕРИ ДО 1.500 ЕВРА ЗА ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ

Италија утре ги отвора апликациите за ваучери за покривање на трошоците за психолошка терапија во обид да се справи со кризата со ментално здравје, пр ...
АЛБАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ИЗГЛАСА ДОГОВОРОТ ЗА ПРИФАЌАЊЕ МИГРАНТИ ОД ИТАЛИЈА

АЛБАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ИЗГЛАСА ДОГОВОРОТ ЗА ПРИФАЌАЊЕ МИГРАНТИ ОД ИТАЛИЈА

Албанскиот парламент го ратифицираше договорот со кој земјата се согласи да прима десетици илјади мигранти годишно кои пристигнуваат во Италија преку ...
1 2 3 29 10 / 289 НАПИСИ